MASKEHOLDER WIRE
Måske har du allerede erfaring med at bruge de traditionelle maskeholdere? Og måske vil du gerne ride med på den nye bølge, hvor man benytter sig af plastikwirer til at flytte masker fra en pind til en anden?
Eller det er måske masker, der skal “på hvil” og strikkes senere? Fx masker til ærmer? Så kan du bare beholde dem på wiren, som du binder sammen med en knude. Når de skal tilbage på strikkepinden, sætter du wiren på spidsen af pinden og flytter nemt maskerne på wiren tilbage på pinden.
Maskewirer bliver også omtalt som maskeholder snore. Nu kan du få dem her i webshoppen og oven i købet til en pris, der gør det til et rigtig godt tilbud! Du får 1 maskeholder snor, der passer til pind ca. 2-4 mm. Den er 3 meter lang, så du kan klippe den op til den længde, der passer dig.
Normalt koster 1 meter maskeholder wire 6 kr. per meter, hvor det her kun bliver til 3,33 kr! Du sparer derved ca. 44% i forhold til markedsprisen.
Anmeldelser
Der er endnu ikke nogle anmeldelser.